Yüksekokulumuz üniversite-sanayi işbirliğini faal ve sürdürülebilir hale getire bilmek amacıyla Tosya ilçesinde çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmalara ziyaretler gerçekleştirmeye başlamıştır. İlçe ekonomisinin lokomotifi olan orman ürünleri sektöründe faaliyet gösteren firmalar ile ziyaretlere başlanmış olup, ilk etapta Sedef Ahşap, Namsa Door, Evkap, Temel Ahşap ve Kartallar Kapı firmaları ziyaret edilmiştir.

Ziyaretlere Yüksekokul Müdürümüz Doç. Dr. Alperen KAYMAKCI, Üniversitemiz Ahşap Kültürünü Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü ve Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Önder TOR, Yüksekokul Müdür Yardımcılarımız Öğr. Gör. Dr. Mehmet KARAMANOĞLU, Öğr. Gör. Samet KOYUNCU ve Yüksekokul Sekreterimiz Sedat KARAÇAM katılmıştır.

Üniversite-sanayi işbirliği kapsamında firmalar ile sektörün ihtiyaçları, sorunları, sektör için neler yapılabileceği, üniversite-sanayi işbirliğini güçlendirecek ve ileri seviyelere taşıyabilecek faaliyetler üzerine istişarelerde bulunarak ilk ziyaretler gerçekleştirilmiştir. Firma yetkililerine ve çalışanlarına misafirperverliklerinden dolayı teşekkürlerimizi sunarız.