Yüksekokulumuz tarafından Tosya Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Kültür Merkezinde düzenlenen Ayın Konuğu-5 “Prof. Dr. Fuat SEZGİN Anısına: Bilimin Tarihi Gelişimi” adlı konferans düzenlendi.

 Programa, ilçe protokolü, akademik ve idari personelimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Yüksekokul Müdürümüz Prof. Dr. Selahattin Kaymakcı açılış konuşmasını yaptı. Katılımlarından dolayı protokol üyeleri ve öğrencilere teşekkür eden Kaymakcı, Prof. Dr. Fuat Sezgin’in bilim ve çalışma hayatı üzerinde değerlendirmelerde bulundu.

Ardından Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Sayın Prof. Dr. Yavuz Unat “Prof. Dr. Fuat SEZGİN Anısına: Bilimin Tarihi Gelişimi” adlı konferansı verdi.

Tarih öncesi dönemlerde ilkçağda, ortaçağda ve yeni ve yakın çağlarda Türkiye’de ve bilimin gelişimini örneklerle açıklayan Prof. Dr. Unat, Bilim Tarihine yön veren erkek ve kadın bilim insanlarına da değindi.

Konferansın ardından İlçe Sağlık Müdürü Sayın Dr. Murat Karakaş tarafından Prof. Dr. Yavuz Unat'a teşekkür plaketi takdimi ile program son buldu.