Yüksekokulumuz Tosya Beyaz Yakalılar Tiyatro Topluluğu tarafından düzenlendi.


Gençlik ve Spor Bakanlığını tarafından hazırlanan Gençlik Projeleri Destekleme Programı kapsamında ülkemizdeki gençler çeşitli projeler hazırlayıp bunları hayata geçirmek için büyük çaba sarf ediyor. Tosya Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinden oluşan Tosya Beyaz Yakalılar Tiyatro Topluluğu da Öğretim Görevlileri Yasemin Özel’in destekleriyle hazırlamış oldukları “Tiyatro İle Sağlıklı Geleceğe Atılan Adımlar” projesi kapsamındaki gösterileri izleyenlerden tam not aldı.


Tiyatro gösterisine yoğun ilgi gösterilirken, Yüksekokulumuz Müdürü Doç. Dr. Selahattin Kaymakcı, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü İsmail Kesgin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Demirci’nin de aralarında bulunduğu çok sayıda seyirci tiyatro gösterisini izlemek için salonu doldurdu.


Oyun öncesinde sahneye gelen Tıbbi Dokümantasyon ve Sekterlik Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Yasemin Özel proje ile ilgili bir tanıtım konuşması yaptı. Konuşmasında proje içeriğinden, nasıl başvuru yapıldığından, proje dâhilinde yaptıkları çalışma ve etkinliklerden bahseden Özel, sonrasında yaptıkları etkinliklere dair hazırladıkları video gösterisini sundu.


“Güldürmek Bizim İşimiz” adlı tiyatro gösterisini sahneleyen genç tiyatrocular, işinin hakkını vermek değimini tam anlamıyla karşılar şekilde güldürmek bizim işimiz dedi. Salondakileri kahkahalara boğan genç tiyatrocuların emeklerinin mükâfatı ise oyun sonundaki alkış seli oldu.
Gösterinin ardından konuşma yapan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü İsmail Kesgin, gençleri yeni projeler üretmeye teşvik ederek, “Siz yeni projeleri hazırlayın bize getirin. Biz de elimizden gelen desteği vererek hayata geçirmeye çalışalım.” şeklinde konuştu.