Yüksekokulumuz tarafından Tosya Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Kültür Merkezinde düzenlenen Ayın Konuğu-4 "Girişimciler Öğrencilerimizle Buluşuyor!" adlı panelimize Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın, Kaymakam Deniz Pişkin, Belediye Başkanı Kazım Şahin, İlçe Emniyet Müdürü Cenk Demir, İlçe Jandarma Komutanı Ütğm. Özgün Yapağı, Yüksekokulu Müdürümüz Doç. Dr. Selahattin Kaymakcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sıtkı Murat Demirci, İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü İsmail Çalışkan, İlçe Müftüsü Eyyüp Demir, CHP Tosya İlçe Başkanı İsmail Okuducu, Marangozlar Odası Başkanı Salim Karabıyıkoğlu, Şoförler Odası Başkanı Ahmet Baş, Deri Tabak Eşyası Odası Başkanı Nurettin Küçüktuzsuz,  Kahveciler Odası Başkanı Sadık Yaman, Yükseköğretim Kurumlaarı Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Fazıl Ateş, Akademik ve İdari Kadromuz, STK temsilcileri ve öğrencilerimiz katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Yüksekokul Müdürümüz Doç. Dr. Selahattin Kaymakcı açılış konuşmasını yaptı. Katılımlarından dolayı protokol üyeleri ve öğrencilere teşekkür eden Müdürümüz, girişimcilerle öğrencilerin buluştuğu ayın konuğu panelinin dördüncüsünü düzenlediklerini belirtti.

Panele oturum başkanlığını Rektörümüz Prof. Dr. Seyit Aydın yaptı ve Tosya Halkının çalışkan ve girişimci olduğuna dikkat çekerek üretken olduğunu söyledi. Tasarruf tedbirlerinin artırıldığı dönemde Tosyalıların üreterek tasarruf yaptıklarının altını çizerek “En iyi tasarruf üretimdir” dedi.

Panele konuşmacı olarak katılan Tosya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Ekşi, güncel yaşamdan örnekler vererek iki eksikliğe dikkat çekti; dil ve diploma. Yabancı dilin çok önemli olduğuna vurgu yapan Ekşi, yurt dışı seyahatlerinde ve ihracatta yabancı dillerinin olmamasından dolayı çok sıkıntı yaşadıklarının altını çizdi. Ekşi başarının sistemli ve çok çalışarak elde edildiğine vurgu yaparak öğrencilere; yabancı dil öğrenme, sistemli ve çok çalışma tavsiyelerinde bulundu.

Panele konuşmacı olarak katılan Dış Ticaret Uzmanı Osman Nuri Ünal, üniversite okumadıklarını dikkat çekerek eğitim açıklarını yabancı dilleri sayesinde kapattıklarını ve gittiği ülkelerde dil sorunu yaşamadıkları için kolayca anlaştıklarını söyledi. Eğitim ve yabancı dilin önemine dikkat çeken Ünal, kariyer yapabilmek için yabancı dil ve eğitimin önemli olduğunun altını çizdi.

Panele konuşmacı olarak katılan Sanayici ve İşadamı İhsan Yılmaz, sınırlı imkanlarla çok çalışarak başarılı olduklarını ifade eden Yılmaz, günümüzdeki çocukların daha iyi imkanlara sahip olduğunu ve fırsatları en iyi şekilde değerlendirmeleri gerektiğinin altını çizdi.  Öğrencilere iyi bir eğitim ve yabancı dil öğrenme tavsiyelerinde bulunan Yılmaz sistemli çalışmaları halinde başarılı olabilecekleri tavsiyelerinde bulundu.

Panele konuşmacı olarak katılan Madeni Eşya Odası Başkanı ve Oto Elektrikçisi Ali Osman Kıbışoğlu, güncel yaşamdan ve iş hayatından kısa örnekler paylaşarak işlerini en iyi yapan kişilerin bir gün mutlaka görüleceğini ve başarının geleceğini söyledi. Kıbışoğlu, iyi bir eğitimle daha iyi işler başarılabileceğinin altını çizerek, öğrencilere iyi eğitim almaları,  yabancı öğrenmeleri ve çok çalışmaları tavsiyelerinde bulundu.

Panele katılan konuşmacıların eğitim, yabancı dil ve sistemli çalışmaya vurgu yaptıklarının altını çizen Rektörümüz; öğrencilere çok çalışmaları tavsiyelerinde bulunarak yabancı dil ve eğitimin kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Panelde kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı Kazım Şahin, iyi bir yaşam için iyi bir işe ve bunlar içinde yabancı dil ve iyi bir eğitimin gerekli olduğunu söyledi.

Katılımlarından dolayı panelistlere teşekkür plaketinin verilmesinin ardından ayın konuğu paneli hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.